Bethesda’nın Yeni Oyunu “Dishonored” Duyuruldu.

Written by - Genel - No Comments

Eğer siz de bizim gibi steampunk, open-world ve distopi kelimelerini duyduğunuzda heyecanlananlardansanız size iyi bir haberimiz var, çünkü Bethesda’nın bu sene sonuna doğru piyasaya sürmeyi planladığı yeni oyunu Dishonored’da bu üçünü de bulabileceksiniz.

 

Oyunun yayınlanan ilk videosunda çarpılmış distopik bir gelecekte, işlemediği bir suikast yüzünden mahkum edilen Corvo’yu ve ona “damgasını” vurduktan sonra özel güçlere kavuşmasını sağlayan gizemli hamisini görüyoruz.

 

Birinci şahıs kamerasını kullanan gizlilik tabanlı bir aksiyon oyunu olacağı belirtilen Dishonored’da artık klasikleşmiş stealth killlerin yanında damgamızın sağladığı, büyü benzeri güçlere de sahip olacağız.

 

Fransız geliştirici Arkane Studios ismen çok bilinmese de arkasında çok sağlam isimler olduğuna garanti verebiliriz. En başta ekibin baş tasarımcıları Harvey Smith ve Raf Colantonio Thief, Deus Ex 2 ve Dark Messiah of Might and Magic oyunlarında çalışmışken, oyunun sanat direktörü Viktor Antonov da Half-Life 2’deki konsept çalışmalarından tanınıyor (City 17 nin tasarımcısı diyebiliriz).

 

Yıl sonuna yetişmesini umduğumuz oyun PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülecek.

Frpnet

 

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.