Counter-Strike: Global Offensive Oyun Modları

Written by cenk deris - Counter-strike: Global offensive - No Comments

CS:GO ‘da bir çok oyun modu var bunlar;

Rekabetçi [Classic Competitive]
Basit Eğlence  [Classic Casual]
Silah Yarışı  [Arms Race (Gungame)]
Yıkım [Demolition]
Ölüm Maçı [Deathmatch]

1) Rekabetçi [Classic Competitive]

Maçlar 5v5 yapılır. Normal rekabetçideki tüm kurallar vardır. Toplam 2 dakikalık 30 raunttan oluşur. Dost ateşi açıktır. Terroristlerin bomba kurar counter terroristlerin bombayı imha etmeye çalışırlar. Eğer bomba kurulmadan bir takımın tüm üyeleri ölürse karşı takım rauntu kazanmış olur.
Bu modda Cs:GO nun resmi serverinde edindiğiniz rütbenize etki etmez yani rütbeniz düşmez yada yükselmez.

2) Basit Eğlence [Classic Casual]

Basit Eğlence modu eski sürümlerdende bildiğimiz gibi iki türlü oynanıyor. Birincisi ” Rehine Kurtarma Görevi ” ikincisi ise ” Bomba İmha Görevi ”. Her raunt görev yaparak ve rakip takımdaki playerları öldürerek mevcut eli kazanmaktır. Her raunt başı paranız ile yeni silahlar alıp oyuna devam edebilirsiniz.

3) Silah Yarışı [Arms Race (Gungame)]

Bu modda istediğiniz gibi silah seçemezsiniz. Öldürdüğünüz her kişi başına oyun size yeni bir silah verir. En son tüm silahlar bittiğinde ise ” Altın Bıçak ” seviyesine ulaşırsınız ve size bir bıçak verir. O bıçakla rakip takımdan bir düşman öldürürseniz sizin takımınız kazanır.

4) Yıkım [Demolition]
Yıkım modu biraz daha silah yarışı moduna benzer fakat bu modda öldükten sonra hemen dirilmek yok. Yani takımınızın kazanmasını ya da kaybetmesini beklemek zorundasınız. Her öldürdüğünüz adam başına silahınız değişmektedir ancak oynadığınız el bitene kadar mevcut silahla devam edersiniz. Diğer el yeni silah gelmektedir. Ek olarak friendly fire yani arkadaşlarınızı vurma açık bu yüzden arkadaşlarınıza sıkmamaya özen göstermelisiniz.

5) Ölüm Maçı -> Deathmatch
Ölüm maçının amacı oyun sonunda en yüksek skora ulaşarak oyunu kazanmaktadır. Öldürdükten sonra beklemeden tekrar doğarsınız. Rakibi öldürdükten sonra size +xx puan verir. Bu puanlar silahtan silaha değişir. Arada bonus silahlar çıkmaktadır. ” G ” tuşuna basarak bonus silahla tekrar doğarsınız ve öldürme başına +6 ek puan verir.

Sizde server alıp bu modlardan her hangi birine sahip olmak istiyorsanız adresimiz : http://wasp.gen.tr/

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.